OK
title-leftبرنامه گروه فناوری اطلاعات title-right
bg-corner

 اجرای دوره های آموزشی مدیریت امنیت اطلاعات

به نظر می رسد سازمان با توجه به میزان اهمیت اطلاعات موجود در آن نیازمند مدیریتی قوی در جهت حفظ امنیت این اطلاعات می باشند. امنیت اطلاعات به حفاظت از اطلاعات و به حداقل رساندن دسترسی غیر مجاز به آنها اشاره می کند. مفهوم سیستم مدیریت امنیت اطلاعات عبارت است از: ((امنیت اطلاعات بخشی از سیستم مدیریت کلی و سراسری در یک سازمان که بر پایه رویکرد مخاطرات کسب و کار قرار داشته و هدف آن پایه گذاری ،پیاده سازی ،بهره برداری ،نظارت ،باز بینی ،نگهداری و بهبود امنیت اطلاعات است)).

 برگزاری گردهمایی برای مسئولین کامپیوتر استانها


 برگزاری گردهمایی برای مسئولین کامپیوتر ستاد


 نصب و راه اندازی اتوماسیون اداری تحت وب

اتوماسيون اداري تحت وب، ابزاري در راستاي افزايش بهره‌وري سازمان، كاهش چشمگير هزينه‌هاي مربوط   به مكاتبات و ارائه‌ي هرچه بهتر سرويس‌هاي الكترونيكي ويژه به كاركنان سازمان و ارباب رجوع مي‌باشد.

 سیستم بایگانی مستندات

امروزه با نهادینه شدن فرهنگ اسناد دیجیتالی، سازمان ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی را بر آن داشته تا اسناد و مدارک خود را آرشیو نمایند. حجیم بودن اسناد چاپی، صرف زمان زیاد پرسنل برای جستجو در اسناد، هزینه بالای فضای فیزیکی اسناد، از جمله مشکلاتی است که نیاز به یک سیستم مدیریت اسناد(Enterprise Document Management System ) را ضروری می نماید. یکی از اساسی ترین چالشهای بایگانی در سازمانها حفظ اسناد در هنگام استفاده از آنها در سازمان است. همچنین با بالا رفتن میزان مراجعه به اسناد در بایگانی، مدیریت این مراجعه بسیار مشکل خواهد شد در نتیجه وجود یک سیستم بایگانی مناسب بسیار ضروری است.

 سیستم پاسخگویی به استعلامات


 سرویس پیام کوتاه


 پورتال سازمانی

پورتال ها با امکان اتصال کلیه نرم افزارهای درون سازمانی به  پورتالEnterprise Integration Platform  یک دروازه تبادل اطلاعات بین داخل سازمان و خارج سازمان ایجاد می نمایند.ُکلیه نرم افزارهای درون سازمانی می توانند به پورتال سازمانی متصل شده و یک دروازه تبادل اطلاعات بین داخل سازمان و خارج سازمان ایجاد نمایند. پورتال سازمانی با استفاده از فرم ساز الکترونیکی و سیستم گردش کار به منابع درون سازمانی با استفاده از XML  ،Web Service  ،Database  و… متصل شده و همراه با گردش فرایندها به راحتی، سرویس های الکترونیکی سازمان را پیاده سازی می کند.

 راه اندازی بانک اطلاعات تخلفات

به منظور صیانت از حقوق شهروندان و مقابله با هرگونه کم‌کاری در این خصوص، ایجاد بانک اطلاعات تخلفات اداری ضروری است.

 واگذاری طرح مطالعاتی ISMS  جهت اجرا

ISMS مخفف عبارت Information Security Management System به معنای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات می باشد و استانداردهایی را برای ایمن سازی فضای تبادل اطلاعات در سازمان ها ارائه می دهد. این استانداردها شامل مجموعه ای از دستورالعمل هاست تا فضای تبادل اطلاعات یک سازمان را با اجرای یک طرح مخصوص به آن سازمان ایمن نماید .

 تهیه نرم افزارهای میز خدمت

هر سازمان یا اداره ای مراجعه کنندگانی دارد که در مورد یک قانون یا آیین نامه سوال یا ابهامی دارند یا می خواهند پیگیر مشکل یا پرونده اداری خود شوند. به عبارت دیگر، خدمات یک سازمان از کانال ارتباط با مشتریان و ارباب رجوع اجرایی می شود که کیفیت این ارتباط، نمایشگر کیفیت خدمات آن سازمان و در نهایت نمایانگر میزان رضایتمندی استفاده کنندگان خدمات اداره یا سازمان می باشد که این امر نیازمند وجود نرم افزارهای مناسب می باشد.

 خرید نرم افزارهای جامع اداری مالی (فاز اول)

سیستم جامع مالی اداری مجموعه ای است که بعنوان مثال شامل نرم افزارهای زیر می باشد:
- سیستم انبار و حسابداری انبار
- سیستم حسابداری مالی (دفترداری)
- سیستم تدارکات داخل
- سیستم مدیریت اموال
- سیستم حقوق و دستمزد
- سیستم احکام پرسنلی
- سیستم درمان
- سیستم حضور و غیاب
مهمترین ویژگی این مجموعه وجود ارتباطات منطقی بین بخشهای مختلف آن می باشد به این ترتیب که با انجام هرگونه عملیات در هر زیر سیستم، اطلاعات مرتبط با آن در دیگر سیستمها ایجاد یا بروزرسانی می گردد.

 اشتراک آبونمان MPLS  (فاز اول)

با گسترش تعداد کاربران اینترنت و نیاز به پهنای باند بیشتر از سوی آنها ، تقاضا برای استفاده از سرویسهای اینترنت با سرعت رو به افزایش است. در این میان تلاش های زیادی نیز برای دستیابی به کیفیت سرویس بهتر در حال انجام است؛ یکی از راهکارهای جایگزین برای بهبود سرعت و امنیت استفاده از MPLS است.


bg-corner
azaranweb
Copyright © 2014 FRWO.IR Allright Reserved Powered By AzaranWeb